
A Svéd kompvállalat, a Stena Line 17 millió fontot fektet be a Birkenheadi 12 Quays Terminal fejlesztésébe, hogy a teherparkoló kapacitás növelésével és a forgalom áramlásának javításával biztosítsa a jövőbeni működést.
A Birkenheadi 12 Quays terminál a Stena Line egyik legfontosabb csomópontjává vált. 2024 februárjában a Stena Line új, kizárólag teherforgalomra szánt járatot indított Liverpool és Dublin között, ami jelentősen megnövelte a terminálon átmenő teherforgalmat.
Már elkészült 200 további teherparkolóhely, ami közel 30%-kal növelte a kikötő kíséret nélküli teherforgalmának kapacitását. A tavalyi év rekordot hozott a Stena Line számára Birkenheadben, ahol több mint 315 000 teheregység haladt át a kikötőn, ami 20%-os növekedést jelent az előző évhez képest. A bővítés jelentősen javítja a működési hatékonyságot és az ügyfélélményt, mivel több hely áll rendelkezésre a teherfuvarozók számára a kíséret nélküli pótkocsik leállításához.
A projekt következő szakaszában a ház előtti műveletek átalakítására kerül sor az egészségügyi és biztonsági feltételek javítása, valamint a forgalom áramlásának javítása és a torlódások enyhítése érdekében.
A Stena Line két útvonalat üzemeltet a 12 Quays Terminálról: Liverpool – Dublin és Liverpool – Belfast. Az utóbbi útvonal népszerű mind az utazók, mind a teherfuvarozók körében. 2021-ben és 2022-ben a vállalat két korszerű E-Flexer hajóba, a Stena Edda-ba és a Stena Embla-ba fektetett be, növelve ezzel a teher- és utasforgalmi kapacitást, és a legjobb szolgáltatást kínálva ügyfeleik számára. A két hajó bevezetése óta ennek köszönhetően az utazási forgalom megduplázódott.
A Stena Forwarder csak teherfuvarozási szolgáltatást üzemeltet, napi egy oda-vissza úttal Belfastba, a Bore Song pedig napi egy oda-vissza úttal Dublinba.
Andrew Kane, a Stena Line regionális kikötői üzemeltetési vezetője elmondta: „Szolgáltatásaink jelentős növekedése a birkenheadi 12 Quays kikötőben működési kihívásokat teremtett a kíséret nélküli áruk és a forgalom növekedése miatt. A további növekedés lehetőségére tekintettel 200 további tehergépjármű-parkolóhellyel biztosítjuk a kikötő jövőbiztonságát, hogy ügyfeleink igényeit kielégíthessük, és biztosak vagyunk benne, hogy ezt a bővítést a piac is örömmel fogadja.
A kikötő bejáratánál található sávok és parkolók átalakítása szintén javítani fogja a forgalom áramlását, a működési hatékonyságot, valamint ügyfeleink és munkatársaink egészségét és biztonságát. Örülünk, hogy megnyithatjuk új tehergépjármű-parkolóinkat, és várhatóan a projekt többi része is befejeződik jövő év elejére.”
Phil Hall, a Peel Ports Group Mersey kikötő igazgatója így nyilatkozott: „A birkenheadi 12 Quays terminálon folyó fejlesztések javítják a létesítményeket, hogy támogassák a folyamatos növekedést, és biztosítsák, hogy mind az utasok, mind a teherfuvarozási ügyfelek a legmagasabb szintű szolgáltatást élvezhessék.
A Peel Ports Group és a Stena Line közötti szoros partnerség tükrözi a Liverpool–Dublin és a Liverpool–Belfast útvonalak fenntartható fejlesztése iránti közös elkötelezettségünket a jövőben.”
Stena Line